Całym życiem – poznaj Skautów Europy

Obóz 2023 - 1 Drużyna Gdanska - przygotowanie śniadania

Projekt „Całym Życiem” to miejsce do prezentowania działań organizacji realizujących program wsparcia harcerstwa (ROHiS). Projekt prezentuje różne stowarzyszenia harcerskie działające w Polsce, w tym również Skautów Europy.

Jedną z form prezentacji są filmy. Zapraszam Ciebie do zobaczenia obozowiska zielonej gałęzi z rewelacyjnie wykonaną pionierką:

Pierwsza część filmu poświęcona jest międzynarodowemu obozowi w Polsce, który organizował Maciej Makulec z 1. Hufca Garwolińsko-Pilawskiego.

To niesamowicie zabawna historia. Początkowo planowano Eurocamp w Polsce. Eurocamp to lokalny odpowiednik Eurojam, organizowany tylko przez kilka państw europejskich. Z powodu pewnych nieporozumień Eurocamp został zaplanowany we Francji zamiast w Polsce. Nic straconego – Maciej z pomocą przyjaciół zorganizował obóz harcerski w przyjacielskim gronie ze skautami z Litwy i Słowacji na polskiej ziemi. Mimo małej ilości czasu na organizację wszystko się udało. Na obozie było oczywiście to co wyróżnia Skautów Europy – puszczaństwo. Pionierka, Wielka Gra, życie obozowe i oczywiście Bóg.

Harcerze wrócili do domów z niepowtarzalnymi historiami. A Ty całą opowieść Maćka możesz przeczytać na Przestrzeni <.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments